Angol és német nyelvű vetélkedők, nyelvi témahét a Gandhi Gimnáziumban

Október 19. és 22. között nyelvi témahetet szerveztünk diákjaink számára. Igyekeztünk minden osztályból bevonni gyermekeket. A feladatokat pedig úgy válogattuk össze, hogy azok emeljék a cigány nyelv presztízsét ill. erősítsék a cigány/roma identitástudatot és motiválják diákjainkat a nyelvtanulásban. Utóbbi miatt bekapcsolódtunk az 1956. október 23-i megemlékezésbe is. Próbáltunk változatos munkaformákat alkalmazni, ill. ahol lehetett, összevontuk a beás és a lovári csoportot, továbbá néhány elemet több csoportnál is felhasználtunk, ügyelve a korosztálybeli különbségekre. Kisfilmek megtekintése mellett saját készítésű feladatok (memóriakártya, dominó, szókereső, pixwords), saját fordítások (vers, találós kérdések, mondókák) játszották a főszerepet, hiszen cigány nyelvek esetében még nem igazán rendelkezünk komplett feladatbankkal, mint pl. az angol, vagy német nyelv esetében. Ezen feladataink különféle készségek, képességek fejlesztésére is alkalmasak voltak.

 

This entry was posted in Egyéb. Bookmark the permalink.

Minden vélemény számít!

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.

A következő HTML tag-ek és tulajdonságok használata engedélyezett: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>